Meme Küçültme

Meme küçültme estetiği, vücut yapınıza göre büyük ve iri olan göğüslerinizin cerrahi operasyon ile yine vücudunuza uygun ebatta küçültülmesi ve hafifletilmesidir. Estetik bir operasyondur ve konusunda uzman bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Meme küçültme için plastik cerrahi konusunda uzman bir doktorla ilerlemelisiniz. Büyük göğüsler aynı zamanda ağır yapıdadır. Bu tip göğüsleri taşımak zamanla duruş bozukluklarına ve hatta psikolojik sıkıntılara yol açar. Bu nedenle daha erken yaşlarda uygulanacak doğru bir estetik operasyon ile daha rahat bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Meme Küçültme Estetiği Neden Yapılır?

Meme küçültme estetiği yapılmasındaki amaç; hastanın yaşadığı şikayetleri gidermek, eşit büyüklükte ve formda, simetrik ve daha hafif yapıda göğüsler elde etmektir. Büyük ve ağır göğüsler zamanla duruş bozukluklarına, bel ağrılarına, göğüs yapısında sarkmalara ve psikolojik sorunlara da neden olmaktadır. Tüm bunlar sizlerin yaşam kalitesini düşürür ve sosyal yaşamda sorun yaşamanıza neden olabilir. En uygun zamanda meme küçültme estetiği ile bu sorunlardan kurtulmanız mümkündür.

Göğüs küçültmek için hangi doktora gidilir sorusunun cevabı artık herkes tarafından biliniyor. Konusunda uzman, anatomiye hakim ve tecrübeli estetik cerrah olması kesinlikle önerilir.

Meme Küçültme Estetiği Kimler için Uygundur?

Meme küçültme estetiği için önerimiz kişinin vücut gelişiminin tamamlanmasıdır. Yani genç kızlar için 18 yaş sonrası dönem bu ameliyat için ideal zaman olacaktır. Bu estetik operasyon ne kadar erken yaş döneminde yapılırsa, daha sonraki yıllarda yaşanacak sorunlar da önceden engellenmiş olacaktır. Ayrıca meme küçültme operasyonu öncesinde doktorunuzla detaylı olarak görüşmelisiniz ve aklınızdaki tüm sorulara cevap almalısınız. Yapılacak ön muayeneler çok önemlidir. Genel sağlık durumunuzun ameliyata olmak için tıbbi anlamda iyi olması gerekir. Eğer ameliyattan daha sonraki dönemde gebelik düşünüyorsanız, doğum ve emzirme döneminden sonra bu ameliyatı olmalısınız. Çünkü süt kanallarınız için sorun yaşayabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatında estetik cerrahınız ile yapacağınız ön görüşmedeki muayenede bu ameliyattan beklentileriniz ve doktorunuzun sizin anatominize uygun şekilde vereceği öneriler arasında orta bir yol bulunmalıdır. Meme küçültme operasyonuyla göğüslerde mevcut olan asimetri bozukluğu da düzeltilir. Başarılı bir meme küçültme estetiği ile özgüveninizi kazanır ve vücudunuzdan çok daha memnun şekilde yaşamaya devam edersiniz.

UZMANA SOR?

Tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımız cevaplıyor.