Popo Kaldırma

Popo estetiği fazla miktarda kilo kaybı veya yaşlanma gibi türlü nedenlerle popo bölgesinde görülen sarkmaları iyileştirmek için başvurulan cerrahi bir prosedürdür. Popo estetiği ile üst popo ve alt sırt bölgelerindeki fazla cilt giderilerek daha yumuşak ve daha sıkı bir görünüm amaçlanır. İşlem kalça ve bacak arasındaki geçişin de iyileştirilmesini içerebilmektedir.

Popo estetiği tek başına ya da daha iyi bir görünüm elde etmek için liposuction gibi türlü yöntemlerle birlikte uygulanabilir. İşlem sonrası çoğu hasta yaklaşık iki hafta içinde günlük yaşamlarına geri dönmektedir.

Popo Estetiğine Ne Zaman Başvurulmaktadır?

Kişi yaş aldıkça cildi elaksiyetini kaybederek gevşer. Bu duruma fazla güneşte kalma, ani kilo kaybı ya da genetik faktörler de katkıda bulunabilir ve kalçalarda sarkma görülebilir. Popo estetiği diğer vücut şekillendirme prosedürleriyle birlikte ya da tek başına uygulanabilir.

Popo estetiğinin uygulanabilmesi için kişinin kilosunun sabit bir düzeyde olması oldukça önemlidir. Özellikle önemli kilo kayıplarından sonra en az 12 ay boyunca kişi kilosunu koruyabilmiş olmalıdır.

Popo Estetiği için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Popo estetiği için genel olarak en uygun adaylar prosedür için engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan, sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzına bağlılığıyla kilosunu koruyan ve sigara kullanmayan bireylerdir. Bunun yanında kişinin prosedürün sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olması hayal kırıklığı yaşamaması adına oldukça önemlidir.

UZMANA SOR?

Tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımız cevaplıyor.