Yüz Germe

Yüz gerdirme estetiği ameliyatı, tıp alanında bilinen adı ile ritidektomi; yüzdeki kırışıklıkların ve zamana karşı yaşanan sarkmaların germe ve asma yöntemleri ile estetik anlamda yok edildiği bir cerrahi yöntemdir.

Yüz bölgesinde zamanla yaşanan sorunlar can sıkıcı olabilir. Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak yoğunluk olarak farklı olmakla birlikte herkes için görünür hale geldiğinde müdahale edilmesi gerekebilir.

Yaşlanma etkilerine bağlı olarak cildimizde kırışıklıklar, yaşlanma lekeleri ve de ciltte sarkmalar oluşur. Sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, hareketsizlik, sigara, alkol, stres gibi yaşam tarzı sorunları bu problemlerin çıkışını daha da hızlandırmaktadır.

Yüz Gerdirme Estetiği Neden Yapılır?

Belli bir zamana kadar estetik cerrahi dışında kalan medikal işlemler çok daha fazla tercih edilmektedir. Botoks, dolgu, radiofrekans ve lazer cihazları birçok merkezde erken yaşlarda oluşan yüz bölgesi sorunları için kullanılıyor. Ancak 40 hatta 50 yaş sonrası çoğu kişinin yüzünde ve hatta boyun bölgesinde belirgin şekilde ilerleyen problemler estetik cerrahi dışında kalan işlemlerle düzelmez. Bu aşamada yüz germe ameliyatı yapılması gerekir. Özellikle çene çizgisi ve boyun bölgesi deri gevşemeleri, kulak önündeki deri kıvrılmaları rahatsız edici olur. Bu problemler de ancak yüz gerdirme ile düzeltilebilir.

Yüz Gerdirme Estetiği Kimler için Uygundur?

İlerleyen yaşla birlikte yaşanan yüz ve boyun bölgesindeki kırışma ve sarkma sorunları hem kadınlarda hem de erkekler de görülebilir. Cinsiyet fark etmez, bu ameliyat herkese uygulanabilir.

Yüz germe ameliyatı genellikle 40 yaşın üzerindeki kişiler tarafından tercih edilir. Ancak genetik durum, cildin yapısı, beslenme ve diğer faktörleri iyi değerlendiren kişiler 50 yaşına kadar da sorun yaşamayabilir. Çok da geç kalmadan yapılan estetik dokunuşlar ise çok daha doğal görünür. Fakat bazı durumlarda bu tip estetik ameliyatlar daha genç kişilerde de uygulanabilir. Yüz gerdirme ameliyatı ile birlikte aynı anda burun, göz kapağı, alın germe, kaş kaldırma gibi diğer estetik ameliyatlar da kombine şekilde yapılabilir.

UZMANA SOR?

Tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımız cevaplıyor.